Не доживши усього один день до свого 92 річниці, пішов з життя класик джазу, піаніст і композитор Дейв Брубек. Його менеджер повідомив, що лікарі поставили діагноз «серцева недостатність».

Кар’єра Д.Брубека почалася після другої світової війни, коли він організував в Каліфорнії джазовий квартет.
Найяскравіший слід у музиці маестро залишив тоді, коли протягом 17 років – з 1951 до 1968 року – очолював колектив під назвою The Dave Brubeck Quartet, який став одним з найвпливовіших ансамблів у джазовому світі. Це була доба розширення палітри, доповнення звуку диксиленду і біг-бенду більш сучасними формами. Саме у цей період були випущені легендарні альбоми «Gone with the Wind», «Time Out», «Time Further Out» і «At Carnegie Hall». А у 1954 році фото Дейва Брубека з’явилося на обкладинці журналу «Time» – піаніст став другим джазменом в історії після Луї Армстронга, який удостоївся такої честі.

Твором-візитівкою карткою Дейва Брубека стала п’єса «Take Five», яка була написана іншим мастодонтом сучасного джазу – Полом Дейзмондом і вийшла у світ у альбомі «Time Out» (1959). П’єса і альбом ознаменували безпрецедентну ступінь зближення поп-музики і джазу. Ця мелодія у 1961 році увійшла до списку легенд джазу, а сам альбом Time Out дістався другого місця в поп-чартах Billboard і був проданий платиновим тиражем більше 1 млн. екземплярів та досі входить до числа світових лідерів за цим показником.
Стиль, що його вніс Дейв Брубек, названий cool-jazz або джаз Східного узбережжя, вийшов за рамки джазової ніші і став доступний найширшим масам.

Його музика запам’яталася завдяки надзвичайній гармонії та яскравим ритмам і буде з нами ще дуже довго.

Про маестро – у цьому трибуті.

Dave Brubeck Quartet – Take Five

Advertisements