Сьогодні свій 43-й день народження відзначає Штеффі Граф, видатна спортсменка, яка домоглася в тенісі усього, про що можна тільки мріяти. Окремо слід згадати сезон 1988 року, який примусив придумати новий термін у тенісі – “Золотий Ґран Слем”. Цього року Штеффі взяла усі чотири турніри серії “Grand Slam” і стала олімпійською чемпіонкою у Сеулі.

Граф після цього ідеального сезону ще чотири рази мала шанс зібрати повний Ґран Слем – у сезонах-89, 93, 95 і 96 вона вигравала по три турніри. Всього ж у її активі 900 перемог у турнірах WTA, 107 титулів, з них 22 “Шолома”, а ще – 8(!) років на першій сходинці рейтингу WTA. І на зараз вона залишаєцця єдиною тенісисткою, яка виграла кожен турнір Великого шолому мінімум 4(!) рази. За свої заслуги Граф була удостоєна олімпійського ордена і включена до Залу тенісної слави у 2004 році.

У одному зі своїх інтерв’ю Штеффі якось сказала приблизно таке: “я зробила все, що хотіла у цій грі, відчуваю, що мені більше нема до чого прагнути, бо у кінці кар’єри вже не отримуєш того задоволення, яке було раніше, тому я зрозуміла, що в мене вже немає колишньої мотивації”.

Таке може сказати тільки великий майстер, яким, без сумніву і є найкраща тенісистка останніх років Штеффі Граф)))

Advertisements