Originally posted by at Війна поДОНків

Зсучений за дві свої ходки Янукович почав готуватися до війни давно.
Уже через сто днів після приходу до влади він волів виходити "на люди" тільки в кілометровому кільці "Беркута", через суд забороняючи пікети й мітинги поблизу свого дорогоцінного тіла.
Його охоронці, очолювані російськими легіонерами, почали валити на землю журналістів із мікрофонами, вибивати з рук телефони й фотоапарати, намертво блокувати дороги для проїзду кортежу "охоронюваним об'єктом".
Вертоліт до Межигір'я – це теж реакція на ненависть людей, яку "донецький" Янукович відчуває на окупованій території в Києві.
Безліч новин зі стрічок інформагентств, починаючи ще з весни 2010 року, свідчать про те, що президент Янукович – сцикун. Власне, про це свідчить і його антирейтинг, навіть на Донеччині.

Як сцикун із метикованими радниками й агресивним – чи то спортивним, чи то просто бандитським – світосприйняттям, Янукович розуміє, що найкращий захист – це напад. Відтак "донецькі" наполегливо пресують захоплений ними Київ і всю Україну. Іноді це більш помітно. Іноді – менш, що створює враження про деяку "делікатність" донецького бульдозера.
Товариші в оточенні Ющенка вважають цього бульдозера навіть прийнятнішим за безпосередньо російський екскаватор, а також за камуфльований і наразі зламаний тимошенківський коток. Але зараз мова не про вибір між бульдозерами й котками.

Сьогодні Янукович почав власну велику війну, зайшовши з Дніпропетровська.
Як це нагадує путінські ФСБшні вибухи на вулиці Гур'янова, Каширському шосе та ін.
Аби відволікти увагу від синців Тимошенко, від блокування ВР, ці тварини готові пожертвувати безневинними людськими життями.

"Мала" війна почалася ще у 2010-му. Саме тоді відтоді в міліцейські зведення повернулися регулярні розправи із бізнесменами, розстріли автомобілів, вибухові ексцеси.
Колись у нас уже воювали "донецькі" з "дніпропетровськими", і не тільки з ними, і не тільки вони.
Алік Грек. Щербань. Лазаренко. Список можна продовжувати довго. Але то були конкретні мішені, конкуруючі фірми. Тепер ці політики-оліхархи-бізнесмени, що зажерлися, в боротьбі за владу та перерозподіл чужої власності знову не гребують стороннім "гарматним м'ясом". Бо як інакше пояснити чотири вибухи в мирному, аполітичному Дніпропетровську?
Ну не за Аксельрода ж помста. Хоча, не виключено, у розслідуванні звитяжна СБУ винесе на поверхню й цю версію.

Пригадується, свого часу "донецьких" називали "донами". Але дедалі більше людей розуміє, що це – поДОНки.

І Янукович має розуміти: в умовах початої ним війни Партію регіонів та його особисто можуть змести з посад не за підсумками виборів, а силою зброї й фізичного тиску. Як того ж Чаушеску, скажімо.
Хай там як, а всі розуміють: далі буде зовсім не 2004 рік.
Це розуміє і Партія регіонів. Тому й нападає вже зараз.

Дмитро Лиховій, спеціально для ЖЖ

Advertisements