Чет Бейкер, американський джазовий музикант, народився цього дня у 1929 в Оклахомі, США. Серед джазових трубачів цей, поза всіляким сумнівом, великий музикант займає одне з провідних місць. Він був першим білим трубачем сучасного кул-стилю у сфері комбо-джазу і одним із апологетів модерн-джазу взагалі.

Чет Бейкер навчався навчався грі на трубі у динячому віці, у школі, а потім почав виступати у духових та танцювальних оркестрах. Службу в армії він проходив у 3ахідному Берліні як трубач військового оркестру, а після демобілізації продовжив музичну освіту в коледжі Лос-Анджелесу, де вивчав теорію музики і гармонію.

У 1949 році він отримав запрошення у військовий оркестр, з яким грав у Сан-Франциско до 1952 року. У цей період познайомився з відомими музикантами-боперами, брав участь у численних джем-сейшнах. Ну а піонерами бі-бопу на той час були такі видатні особистості як саксофоніст Чарлі Паркер, трубач Діззі Гіллеспі, піаністи Телоніус Монк і Бад Пауел, контрабасисти Джиммі Блентон і Оскар Паттіфорд, гітарист Чарлі Крістіан, ударники Кенні Кларк і Макс Роуч.

На початку 1952 року Чет співпрацював з Чарлі Паркером і Відо Муссо, а в кінці того ж року в Голлівуді познайомився зі Джеррі Малліґеном і незабаром став знаменитістю як соліст його квартету. Надалі виступав переважно з власним комбо (починаючи з 1953 року), членом якого був також піаніст Расс Фрімен.

Чет Бейкер здійснив кілька європейських турне у 1955-1956 роках. Відновивши співпрацю з Маллігеном, успішно гастролював у складі його секстету в Парижі, виступаючи не тільки як трубач але і як піаніст.

У 1959-1960 роках, перебуваючи в Італії, Чет почав вживати героїн і впав у важку депресію. Все подальше життя він переїжджав з Америки до Європи і назад у пошуках втраченого часу, потрапляючи то в поліцію, то у в’язницю. Він проходив курс лікування, то зіскакуючи з героїну, то беручись за старе. У одній з бійок позбувся зубів (у 1966 році) і на кілька років пішов з музики занурюючись все глибше у світ наркотичного забуття.

У 1973 році Чет все ж таки знайшов сили повернутись на сцену. У Європі, де він проживав останні 15 років, він записав близько двох сотень альбомів з різними музикантами.

Загинув цей видатний музикант випавши з вікна готелю 13 травня 1988 року в Амстердамі, де будь-які наркотики легко купувались у будь-який час в будь-якому місці…

Ще про Чета Бейкера у прекрасній статті О.Когана


Ну і невеличкий музичний салон Чета Бейкера

Almost Blue

I’m a Fool to Want You

Time After Time

This is Always

Imagination

In a sentimental mood

Alone Together

Arrivederci

The Best: Autumn Leaves (Chet Baker & Paul Desmond)

@adam from net

Advertisements