Під завершення сезону Роджер Федерер нарешті розігрався. Минулого тижня вп’яте виграв домашній турнір у Базелі, а сьогодні у фіналі турніру “Мастерс-1000” у Парижі Роджер у двох партіях переграв Жо-Вілфріда Цонгу і вперше (sic!) у своїй кар’єрі здобув перемогу на паризькому турнірі у “Берсі”.

Париж довго каменем спотикання для Федерера. Можна хоча б згадати його спроби взяти “Великий шолом”, які зазнавали краху саме у столиці Франції на кортах “Ролан Гаррос”. Але там основними суперниками Роджа були ґрунт і Рафаель Надаль, а в “Берсі” покриття для Роджера найзручніше. Проте заради справедливості слід зауважити, що тричі у 2000-х роках він пропускав цей турнір, а у решті випадків решту втручалися або травми або непідходяща ігрова форма. Цього ж разу Роджер підійшов до турніру у відмінних кондиціях. Минулої неділі після перемоги у Базелі він сказав, що фізично давно не відчував себе так добре. І дійсно, Федерер дійшов у Парижі до фіналу, не програвши жодного сету. Не програв він ані сету і у фіналі.

Париж, Франція. BNP Paribas Masters .
Хард (приміщення). Призовий фонд: 2,750,000 €.
Одиночний розряд. Фінал
Роджер Федерер (Швейцарія, 3) vs. Жо-Вілфрід Цонга (Франція, 6) – 6:1, 7:6 (7:3).

Цей фінал навряд чи можна віднести до категорії яскравих і незабутніх матчів, але досить непоганий півторагодинний тенісний спектакль глядачі побачили. Отже, Федерер у своєму 99-му фіналі за кар’єру виграв 69-й титул. Швейцарець скоротив відставання від Енді Маррея у рейтингу ATP до 710 очок, так що у нього ще буде непогана можливість поборотися за загальне третє місце за підсумками року.
Роджеру підкорилась ще одна висота. Для тенісистів тенісний сезон закінчивя, але вісімка кращих тенісистів за підсумками року вирушила до Лондона, де 20 листопада розпочнеться Підсумковий чемпіонат АТР.