Енніо Морріконе народився 10 листопада 1928 року у Римі, у родині джазового трубача. У 9 років хлопчик вступив до консерваторії Святої Цецилії в Римі, де навчався за трьома класами: труби, оркестру і композиції.

Однокласником Морріконе був Серджіо Леоне. Цей феноменальний випадок став визначним для всього світового кінематографу.

У 16 років Енніо змінив батька в ансамблі Альберто Фламіні, грав у нічних клубах Риму. Потім хлопець почав працювати в театрі спочатку музикантом, а після того – композитором. У 1950-1960-ті роки робить аранжування для радіо і телешоу.

У кінематограф Морріконе прийшов уже в зрілому віці у 1961 році. Перші саундтреки написав до італійських вестернів. Найбільш плідним виявився його творчий союз зі своїм однокашником режисером Серджіо Леоне.

Творчий союз режисера і композитора – Леоне І Морріконе – досить часто порівнюють з такими відомими дуетами як Ейзенштейн і Прокоф’єв або Хічкок і Херрманн. Пізніше музику Морріконе для своїх фільмів побажали замовити Бернардо Бертолуччі, П’єр Паоло Пазоліні, Даріо Ардженто та багато інших.

З 1964 року Морріконе співпрацював з рекординговою компанією «RCA», де аранжував сотні пісень для таких знаменитостей як Джанні Моранді, Маріо Ланца, Міранда Мартіно та багатьох інших.

Завоювавши популярність в Європі, Морріконе підкорив і Голлівуд. У США Морріконе написавши музику для фільмів таких відоміх режісерів, Як Роман Поланскі, Олівер Стоун, Брайан Де Пальма.

Енніо Морріконе – це один з найбільш відомих композиторів сучасності і, безумовно, найвідомішій у світі композитор кіно. За свою довгу і плідну кар’єру він написавши музику до величезної кількості кінофільмів і телесеріалів, знятих в Італії, Іспанії, Франції, Німеччині, Росії та США. Всього на сьогоднішній день композитор написав музику більше, ніж до 400 фільмів. Серед них: «Недоторкані», «Хороший, поганий, злий», «Одного разу в Америці», «Професіонал», телесеріал «Спрут» і сотні інших.

Морріконе якось зізнався, що навіть сам точно не пам’ятає, скільки саундтреків він створив, але так виходить, що у середньому він писав його раз на місяць.

Композиція The Ecstasy Of Gold – саундтрек з класичного вестерну «The Good, The Bad, And The Ugly», минулого року була внесена до Переліку The Grammy Hall of Fame.

Як кінокомпозитор він був п’ять разів номінований на «Оскар», а у 2007 році він отримав «Оскар» за видатний внесок у кінематограф. Крім того, в 1987 році за музику до фільму «Недоторкані» він був удостоєний премій «Золотий глобус» і «Греммі». Серед фільмів, до яких Морріконе написав музику, слід особливо відзначити наступні: «За жменю доларів», «На кілька доларів більше», «Сіцілійський клан», «Хороший, поганий, злий», «Одного разу на Дикому Заході», «Одного разу в Америці»,«Місія»,«Малена», «Декамерон», «Багсі», «Професіонал», «Недоторкані», «Новий кінотеатр «Парадіз», телесеріал «Спрут», «Клан Корлеоне», «Легенда про піаніста» і багато-багато ще.

Музичний смак Енніо Морріконе дуже складно точно описати.Його аранжування завжди були дуже різноманітні, в них можна почути і класику, і джаз, і італійський фольклор, і авангард, і навіть рок-н-рол. Морріконе любить використовувати різні інструменти, від гармошок і ріжків до електрогітар, але його фірмовий стиль – це використання жіночого голосу в якості інструменту, відтіняє соковитою оркестровкою.

Всупереч поширеному стереотипу, Морріконе створював не лише саундтреки, він писав і камерну інструментальну музику, з якою у1985 році навіть здійснив тур по Європі, особисто диригуючи оркестром на концертах (див. відео).

Зараз Енніо Морріконе (слава Богу) живе з родиною в Римі.

Добірка саундтреків Енніо Морріконе

Once Upon a Time in America – Main Theme

Once Upon a Time in America – Deborah’s Theme

Le Vent, Le Cri

Chi Mai

The good The bad The Ugly

For A Few Dollars More

A Fistful Of Dollars – Main Theme

The Sicilian Clan

The Untouchables

Advertisements