Світильник Джека

Одним з основних атрибутів Геловіну є «світильник Джека» (англ. jack-o’-lantern) у вигляді голови з вирізаного гарбуза з підсвічуванням.

Появу цього символу найчастіше пов’язують з ірландською леґендою про людину на ім’я Джек, старого фермера, любителя азартних ігор і міцних напоїв. Він двічі обдурював диявола, а після смерті не потрапив ані до раю – через своє порочне життя, ані до пекла – оскільки диявол ще за життя Джека присягнувся не забирати його душу. Він був приречений поневірятися по світу з гарбузової головою з тліючим вуглиною всередині неї.

Популярна і інша контурно-лінійна форма підсвічування на Геловін засобами сучасного промвиробництва: різні світильники, зокрема які складаюцця з дрібних фіолетових або помаранчевих вогників. Ними ж прикрашають будинки, каміни, обвивають голі стовбури дерев і чагарників, запалюючи вогні вночі. Карнизи, балкони і входи будинків, зазвичай, також прикрашаюцця штучною павутиною, павуками, летючими мишами, відьмами, совами, котами, відьмині мітлами і т. д.

Advertisements