Знову Лілі Іванова, Валерій Леонтьєв і Давид Ґвініанідзе, але сьогодні – справжнісіньке буйство цих неймовірно корасивих квітів, сьогодні – бал хризантем…

Учора мені відкрилося диво. Це диво – колекція хризантем, яка представлена у Нікітському ботанічному саду, що найбільшою колекцією на відкритому ґрунті.
Цього року під час роботи виставки її відвідувачі зможуть побачити понад три сотні сортів хризантем. Пік цвітіння дрібноквіткових сортів цих квітів можна спостерігати вже через тиждень, а крупноквіткові буятимуть у першій декаді листопада. Всього в Нікітському БС висаджено понад 22 тисячі(!) рослин.
На виставці можна побачити хризантеми різні за розмірами, термінами цвітіння, кольором. Культивування хризантем у НБС має початок з 1812 року, селекція ведецця з 1939 року. А взагалі культурі хризантем – понад дві з половиною тисячі років. Вважаєцця що хризантема – це традиційний квітка для Південно-Східної Азії. А в Японії хризантема – це традиційний квітка мудрості і довголіття, символ імператорської влади.
«Осінній бал хризантем» триватиме до середини листопада, коли розквітнуть пізні сорти цих квітів.
До речі, у Японії існує свято хризантем, протягом котрого прийнято милуватись кожним відтінком дивовижних суцвіть і при цьому глибоко роздумувати про пройдений життєвий шлях…

Подивіцця це диво і ви та поміркуйте і про свій шлях… ))

Advertisements