Penso che una vita per la musica sia una vita spesa bene ed è a questo che mi sono dedicato.
Luciano Pavarotti

Лучано Паваротті – легенда. Він вчинив справжню оперну революцію. Навіть його самі непримиренні критики не будуть сперечатися стосовно того, що його ім’я назавжди залишиться синонімом краси людського голосу.

Лучано Паваротті народився 12 жовтня 1935 року в Модені. Коли Лучано було біля дев’яти років, він почав співати зі своїм батьком у невеликому місцевому церковному хорі і навіть брав уроки музики, втім, не надаючи цьому захопленню великого значення. Його цікавив футбол, він хотів стати професійним воротарем. Мати ж хотіла, щоб її син був учителем. Згодом він викладав у початковій школі два роки, але в решті решт любов до музики узяв гору.

Паваротті почав серйозно навчатись музиці у 1954 році, тоді йому було 19 років. Його вчителем став Арріго Пола – професійний тенор в Модені, який знаючи про бідність його сім’ї, давав уроки без оплати. Лише тоді Паваротті дізнався, що у нього абсолютний слух.

Його кар’єра починалася з незначних виступів в оперних театрах Європи. А коли Джоан Сазерленд запросила його для спільних виступів у світовому турне, ситуація повністю змінилася.

До 1977 року Паваротті став відомим по всьому світу, уславлений своєю силою і легкістю верхнього регістру. Його верхнє «до» стало унікальною ознакою протягом всієї його кар’єри.

Багато виступаючи на широкій естраді, Паваротті повернув твори, які раніше були обмежені оперним театром, до набагато ширшої аудиторії. Але незважаючи на появу в світі поп-музики, Паваротті постійно підтримував свій статус найвищого майстра у світі опери.

На сольних концертах знаменитого тенора збиралися сотні тисяч слухачів. Краса голосу співака змушувала глядачів викликати його на «біс» знову і знову. На одному з концертів завісу довелося піднімати 165(!) разів. Цей випадок був занесений до Книги рекордів Гіннесса. Півмільйона глядачів слухали його концерт у Центральному парку Нью-Йорка – таку аудиторію не збирав жоден з популярних виконавців.

Перебуваючи на його концерті я плакав і не соромився своїх сліз. Це було істинне чудо і повне неперевершене блаженство…

Лучано Паваротті попрощався з глядачами у 2004 році. Він востаннє вийшов на сцену «Metropolitan Opera» в ролі Маріо Каварадоссі в опері Пуччіні «Тоска». Перед виставою він офіційно оголосив про те, що покидає оперну сцену. Зал проводжав Лучано одинадцятихвилинної овацією.

А найвеличнішому тенору 20 сторіччя було відведено усього три роки життя…

Advertisements